All on Four İmplant Tekniği

Diş tedavileri, hastaların konforunu gözeten ve onlara zaman tasarrufu tanıyan pek çok uygulamayı geliştirmeye devam ediyor. Son dönemlerde implant tedavisinde uygulanan All on Four implant tekniği; şüphesiz ki bu yeni uygulamalardan biri olma özelliği taşıyor.

Dişsiz hastaların damaklarına özel açılarla yerleştirilen 4 adet implant üzerine sabit protez takılması şeklinde gerçekleşen bu implant tekniği; yalnızca bir gün içerisinde tamamlanabiliyor.

Yaşam kalitemizde diş ve ağız sağlığının oldukça önemli bir yeri olduğu yadsınamaz bir gerçek. Konuşma, tat alma, çiğneme gibi pek çok işlemi diş ve ağız sağlığımızın eksiksiz olması halinde gerçekleştirebiliyoruz. Bu yüzden de diş tedavileri, hasta memnuniyetini tam anlamıyla sağlayabilmek adına kendini yenilemeyi sürdürüyor.

İşlevini yitiren ve kişinin daha kötü görünmesine yol açan diş kaybı, günümüzde birtakım yöntemler ile giderilse de implant tedavisi, tüm bu yöntemler içerisinde özel bir yer tutuyor.

Tamamen dişsiz kalan kişiler bile implant tedavisi sayesinde kusursuz dişlere kavuşabiliyor. Üstelik implant tedavisiyle protez uygulamalarına nazaran kat ve kat daha iyi sonuç ve başarı elde ediliyor.

All-On-Four İmplant Tekniği Nedir?

Bu teknikle aynı gün içerisinde çekimi yapılan dişlerin yerine 4 ya da 6 adet implant ve geçici protezler yerleştiriliyor. En kısa sürede geçici protezler çıkartılıp, yerine kalıcı protezler yapılıyor.

Bu implantlar, tamamen özel açılarla yerleştiriliyor ve ardından geçici protezler de implantlar üzerine uygulanıyor. İleri derece kemik kaybı bulunan, aşırı sinüs sarkıklığı mevcut olan hastalara bile kemik tozu ilavesi ya da sinüs yükseltme gibi herhangi bir ek cerrahi işlem gerekmeksizin implant tedavisi yapılabiliyor.

Klasik İmplant Tekniği ile All-on- Four İmplant Tekniği Arasındaki Farklar Nelerdir?

All on Four tedavisi, detaylı klinik muayene, bilgisayarlı tomografi ve radyolojik muayene süreçlerini kapsıyor. Planlama dahilinde hastanın çekilen dişlerinin yerine 4 ya da 6 adet implant koyuluyor.

İşlemin hemen ardından da geçici protezler yerleştiriliyor. İmplantlar kemikle kaynaştığında yani ortalama 3 ay gibi kısa bir süre sonra ise hasta, sabit protezlerine kavuşuyor.

İşlemler, genel olarak lokal anestezi altında gerçekleşse de bazen hastada hekim korkusu olma durumunda sedasyon ya da genel anesteziden de yararlanılabiliyor.

Hasta işlemden sonra aynı gün yemek yiyebiliyor. İşlem sonrası hastanın diş ve çevresinde görülebilen ağrılar ve şişlikler ise basit ağrı kesici kullanımı ile kısa sürede gideriliyor.

All-on-Four implant tekniği sayesinde sizler de dilediğiniz gibi gülümseyebilir, özgüven kazanabilirsiniz. Yıllardır tüm dünyada güvenle uygulanan ve oldukça başarılı bu teknik sayesinde mükemmel dişlere sahip olabilirsiniz.

Kaynak: http://www.adaklinik.com/ankara-implant-ve-implant-fiyatlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir