Amasra’da Çatıda Korkutan Yangın

Korku dolu anlar yaşatan bir yangın Bartın’ın Amasra ilçesinde çıktı. 5 katlı binanın çatı katında çıkan yangın zor anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre, yangın, Kum Mahallesi Okullar sokakta meydana geldi. Öğle saatlerinde başlayan yangın 5 katlı apartmanın çatı katında başladı. Amasra İtfaiye ekipleri tarafından anında müdahale eden yangın rüzgarın da etkisiyle büyümeye başladı Bartın Belediyesi İtfaiye ekiplerinden yardım istenirken Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı Özel Donanımlı itfaiye aracı da yangına müdahale etti. 5 katlı binanın çatı katında başlayan yangının diğer katlara ve komşu binalara sıçrama ihtimali üzerine mahallede geniş çaplı önlemler alındı.

5 katlı binanın çatı katında Türkiye Taş Kömürü Kurumu işletmelerinde çalışan ve yalnız yaşayan bir kişinin ikamet ettiği öğrenildi. Bina da bulunan insanların yangının çıkması ile birlikte evden ayrılmaları olası bir facianın önüne geçerken Amasra tünel bağlantı yolu girişi trafiğe kapandı. Yaklaşık bir saatlik uğraş sonucu yangın kontrol altına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Amasra İtfaiye ekipleri yüksek katlı binalara müdahale için yakın tarihte alınan Yüksek merdivenli ve donanımlı itfaiye aracının yangını söndürmede önemli rol üstlendiği açıklanırken Yangının çıkış nedeni hakkında itfaiye ekipleri çalışma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir