Klimadan Çok Fazla Ses Geliyor

Son yıllarda yaşam konfor standartlarının şekillendirilmesinde klimaların oldukça önemli bir rolü bulunuyor. Her alanda ısıtma ve soğutma işlemlerinin en verimli şekilde gerçekleştirilebilmesine yardımcı olan klimalar, farklı güç kapasiteleri ile her alana uygun kullanım sağlıyor. Kış aylarında ısınmak, yaz aylarında ise serinlemek için yıl boyunca düzenli olarak kullanılan klimalar, mekanik yapısı nedeni ile ne kadar ileri teknoloji ve kaliteli malzemeye sahip olsa da arızalanabilir. Bu tip arızalar arasında ise Klima Servisi merkezine özellikle klimanın çok gürültülü çalışması arızası bildirimi geliyor. Klimaların çok sesli çalışmalarında ilk önce dikkat edilmesi gereken nokta, mekan ölçülerine göre çok yüksek güç kapasitesine sahip olan bir klima modelinin tercih edilmiş olma olasılığıdır. Çünkü bu durumda küçük mekanda yüksek güçte çalışma gerçekleştiren klima, çok ciddi ses yapar. Bu durumda klimanın uygun kapasitedeki modelleri ile değiştirilmesi ile ancak çözüm sağlanabilir.

Bunun dışındaki teknik arızalanmalarda mümkün olabilir. Eğer klimanın kapasitesi ile mekan ölçüleri arasında bir uyumluluk mevcut ise klimanın çok gürültülü çalışması teknik bir arızadan kaynaklı olarak meydana gelmiştir. Bu durumda mutlaka Samsung Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilerek, profesyonel teknisyenlerden destek alınması gerekir. Uzman teknisyenler tarafından gerekli olan kontroller sağlanarak, klimada fan, hava kanalları, filtre ve diğer sesin çok fazla oluşmasına neden olabilecek parçalardan hangisinde sorun olduğu tespit edilir. Tespit edilen arızalar ile ilgili olarak gerekli olan onarım işlemleri ise yerinde anında gerçekleştirilir.

Çünkü Vestel Servisi merkezinin tüm özel servis araçları, her klima modeline ve olası arızalarına göre tamamen donatılmıştır. Böylelikle bir klima arızası onarımı için gerekli olan tüm ekipmanlar servis araçlarında mevcuttur. Bu şekilde uzman teknisyenler tarafından hemen yerinde arıza onarım müdahaleleri gerçekleştirilerek, gereksiz vakit kayıplarının önlenebilmesi mümkün olmaktadır. Klimaların arızasının onarım işlemlerinde kullanılan teknik parçalar ve orijinal yedek parçalar 1 yıllık garanti kapsamında olduklarından, herhangi bir tekrarlayan arızada hemen başvuru gerçekleştirilebilir. Böylelikle tekrar maliyet söz konusu olmadan, tekrarlayan klimanın çok sesli çalışmasına neden olan arızalı parçanın onarımının gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir